מדובר בפרויקט התחדשות עירונית ראשון במסלול הריסה ובנייה בציר בן גוריון בר"ג. במסגרת הפרויקט, שני בניינים שהוקמו בשנות ה-50 של המאה הקודמת עם 22 דירות – ייהרסו לטובת שני מגדלי יוקרה עם 9 קומות ו-72 דירות חדשות
פרויקט תמ"א 38 ראשון בדרך בן גוריון ברמת גן: ל-ynet נודע כי חברת חיזוק ובינוי של היזם שחר רז תבצע פרויקט התחדשות עירונית במסלול הריסה ובנייה (תמ"א 38/2) בציר בן גוריון, המחבר את רמת גן עם גבעתיים ובני ברק. במסגרת הפרויקט ייהרסו שני בניינים עם 3 קומות ו-22 דירות (11 דירות בכל בניין), ובמקומם ייבנו שני מגדלי יוקרה עם 9 קומות ו-36 דירות כל אחד. בסך הכל ייבנו 72 דירות חדשות, מתוכן כבר נמכרו 25 יחידות דיור ועוד 22 דירות יימסרו לדיירים הקיימים.

מדובר בשני בניינים ישנים שנבנו בשנות ה-50 של המאה הקודמת ברחוב בן גוריון 126 ו-124, הכוללים דירות בשטח ממוצע של 60 מ"ר. אסף עידוד, שותף בחברה, מציין כי המיזם הראשוני אמור היה לכלול רק את בניין 126, שצפוי לקבל בימים הקרובים היתר בנייה ועבודת ההריסה והבנייה תתחיל באפריל הקרוב. לדבריו, זמן קצר לאחר מכן החליטו השכנים מבניין 124להצטרף לפרויקט. "הבניין נמצא בימים אלו רק בשלב החתימות האחרונות של הדיירים", הוא אומר, "אבל אנחנו מתכננים שמסירת הדירות בשני המגדלים תהיה בינואר 2017".

 

לדברי שחר רז, בעלי החברה, עלות הפרויקט נאמדת ב-80 מיליון שקל. "תהליך החתמת הדיירים בפרויקט היה קצר ביותר. ברגע שהצגנו את התכנון ורמת הגימור המיועדת, הדיירים התמסרו לתהליך", הוא מוסיף, "לכן גם לא היו התנגדויות מצד התושבים באזור. להיפך, כאשר דיירי הבניין השכן שמעו על היציאה לדרך – החליטו גם הם להיכנס לתהליך מול החברה, ונכון להיום רוב הדיירים כבר חתומים".

הבניין ברחוב בן גוריון 126 כיום (צילום: ג'ואנה כהן)

הבניין ברחוב בן גוריון 126 כיום(צילום: ג'ואנה כהן)

 

הדמיית הבניין החדש. כל הדירות כבר נמכרו (הדמיה: גריגורי אנסטסייב)

הדמיית הבניין החדש. כל הדירות כבר נמכרו(הדמיה: גריגורי אנסטסייב)

עלייה של כ-20% בערך הנכסיםהדיירים הקיימים יקבלו דירות 3 חדרים בשטח של 71 מ"ר בקומה השנייה ומעלה במגדלים, כולל מרפסת בשטח של 6.5 מ"ר וממ"ד בשטח של 12 מ"ר. כל בניין יכלול חניון תת-קרקעי עם מתקני חניה רובוטית. בשלב זה הדירות שהוצעו למכירה בבניין 126 כבר נמכרו בהיקף של 34 מיליון שקלים – מדובר במחירים שמשקפים עליית ערך של כ-20% עבור הנכסים שיקבלו הדיירים הקיימים.

 

מחירי הדירות החלו ב-1.4 מיליון שקלים לדירת 3 חדרים בשטח של 71 מ"ר; 1.65 מיליון שקלים לדירת גן עם 3 חדרים, בשטח של 65 מ"ר וחצר בשטח של 70 מ"ר; ו-2.45 מיליון שקלים לשתי דירות הפנטהאוז שייבנו בפרויקט, בשטח של 114 מ"ר. בחברה מעריכים כי מחירי הדירות במגדל השני יהיו זהים, אם כי ייתכן שבעקבות הביקושים המחירים צפויים לעלות. לדברי החברה, ההרשמה למכירה המוקדמת צפויה להיפתח בעוד כ-3 חודשים.

 

יצוין כי העיר רמת גן מאופיינת בפרויקטים רבים של התחדשות עירונית, ובשנה החולפת נתקלה בעיכובים בהוצאה לפועל של פרויקטים כאלה, בעקבות חילוקי דעות בעירייה ולאחר שתוכנית הצפיפות העירונית בוטלה. במאי 2014 הוחלט להגביל באופן זמני מיזמי תמ"א 38, אולם לפני כ-4 חודשים היזמים כבר חזרו לקדם את פעילותם.